Zac Efron

20. února 2009 v 18:33 | Tynushka
Zac Efron (* 18. října 1987, San Luis Obispo) je americký herec, který je znám pro svou roli Troye Boltna ve filmu Muzikál ze střední.
Jeho rodiči jsou David Efron a Starla Baskettová. Když mu bylo 11 let jeho rodiče si všimli jeho schopností při zpěvu a tak Zac začal brát lekce zpěvu a poprvé si zahrál v muzikálu: Gypsy. Obdžel role v hrách Peter Pan, The Music Man, Mame, Little Shop of Horrors.
Během jeho studia na střední škole si všimla jeho potenciálu učitelka dramatických umění a kontaktovala svého přítele filmového agenta, tak Zac začal hostovat v několika seriálových rolích a to ho nasměrovalo i do televize. V letech 2004-2005 ztvárnil roli Camerona Bale v seriálu od WB Kalifornské léto (zde hrál i Jesse McCartney).
Za roli ve filmu Miracle Run z roku 2004 obdržel pochvalné kritiky. Dalším jeho filmem se stal DerbyStallion z roku 2005, který měl problém najít distributora a přišel do kin až v prosinci 2006. V roce 2006 hrál také ve snímku High School Musical (HSM), který vidělo jen v USA přes 38 milionů diváků. V tomto snímku bylo mnoho lidí bylo zmateno jeho zpěvem, neboť zde nemohl zazpívat vyšší hlasové polohy a tak některé písně byly smíchány s hlasem zpěváka Audrew Seeleyho. Druhé pokračování tohoto filmu bylo uvedeno do kin koncem roku 2007. Předtím se ale objevil v roli Linka Larkina ve velkorozpočtovém muzikálu Hairspray. Účinkoval i ve třetím pokračování High School Musicalu.jméno: Zachary David Alexander Efron
datum narození: neděle 18.10.1987 San Luis Obispo, Kalifornie
rodiče: David a Starla
sourozenci: bratr Dylan
domácí mazlíčci: dva psi (australští ovčáci)-Draemer a Puppy, siamská kočka-Simon
co řekl o svých zvířátkách: "Moji psi jsou strašně blázniví. Pořád se dostávají do nějakých problémů...ale jsou to moji nejvěrnější přátelé!"
oblíbené jídlo: sushi, exotická jídla
jeho nejcenější majetek: jeho podepsaná baseballová kolekce."Za předešlých 10 let už mám téměř každého hráče z týmu GIANTS, kromě Barryho Bondse! Na tom teď pracuju."
oblíbený TV kanál: Spike
než umře, chce: "Objevit že opravdu MÁM superschopnosti...jen jsem to doteď nevěděl!"
lidé by byli překvapení že je: "Stejný jako oni."
časopisy, do kterých se podepsal: "M&F,GQ,Cargo a Popstar!-jen proto že v nich byl dobrej plakát Jesseho...JK DUDE!" (chcete vědět co to znamená?Dobře,řekli ste si o to: frajer,elegán ale taky paďour nebo turista na dalekém zápaďe! to asi říct nechtěl,ale v američanech se nevyznáte...)
lechtivý?: Jo!
oblíbená hudba: cokoliv jen ne country!
alergie: žádná!
výška: 1,75m
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tinun-ka XD Tinun-ka XD | Web | 21. února 2009 v 16:19 | Reagovat

tak sem se sem jukla a ms tot u taky moc hezky jo a diky dyztak az budu mi na blogu druhou poznavacku tak ti reknu a ty si zasoutezis jo kiki nepsratelime blogy????

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama