Dekorační techniky líčení

13. března 2009 v 9:36 | Tynushka

Dekorační techniky líčení

Dekorační techniky líčeníTechnika líčení je kosmetický krok, kterému předchází tzv. strukturování obličeje. To znamená, že si před zrcadlem musíme uvědomit, do jaké společnosti jdeme a jaké se právě na to místo hodí malování. Do modelování obličeje patří úprava obočí, očí, rtů a samozřejmě sladění barvy make-upu. Přečtěte si dnešní článek, který vám přinese typy na dekorační techniky nejen společenské a všední.

Pro jaký účel?

Bohužel, tato otázka je daleko důležitější, než samotné líčení. Můžete vypadat jemně, koketně, sebevědomě, svěže … Líčení pomáhá upoutat pozornost ostatních na ta místa, která jsou vašimi přednostmi či s ním můžete ukrýt nedostatky.

Všednost

Tak se líčí asi většina z nás. Ráno není nikdy času nazbyt, a proto postačí, když se naučíme malovat jeden "obličej" a hotovo. Někdy je to škoda.

Mějte líčení jako hru

Pokud se někdy naskytne, že získáte trochu volného času, zaexperimentujte si. Prostě si v klidu sedněte před zrcadlo a vyzkoušejte dosud neobjevené techniky. V každém výtvoru je dokonalost. Sice ne všechny se hodí do ulic měst, ale i tak budete postupně dokonalejší v barvách nebo jejích umístění. Třeba objevíte novou tvář, o které jste do této doby neměla tušení.

Obočí

Tvar a intenzita líčení obočí by se měla řídit právě výrazem, kterého chcete právě dosáhnout. Neupravované obočí budí dojem chybějícího rámu a v podstatě i tvaru.
RADY: intenzita barvy a velikost obočí ukazuje sebevědomý až přísný výraz. Úzké obočí naopak zjemňuje. Může vytvořit nepřístupný či pichlavý pohled. Kulaté obočí se hodí pro obličej s výraznými hranami či ostrými rysy. Na kulatém obličeji vypadá moc dobře obočí do oblého trojúhelníku.

Rty

Rty jsou dominantou obličeje. Ať je nalíčíte jakkoliv, vždycky budete působit odlišně. Široké rty působí smyslně, pokud použijete intenzivní barvu. Nic se ale nemá přehánět. Pokud si nebudete jista, zda to děláte správně, podívejte se do zrcadla. Jestliže nejste podobná kačeru Donaldovi, vše je v pořádku. Užším rtům rozhodně sluší jemnější barvy. Přísný dojem vykouzlíte jedině tmavou barvou.

Oči

Tady pozor. Ne nadarmo se říká, že oči jsou obrazem duše. Oči totiž mohou prozradit i váš charakter. Hluboké oči naličte světlou barvou stínů. Vykulené zmenší tmavší stíny, kterými namalujete pohyblivé oční víčko. Oči opticky protáhne stín vytažený až za vnější koutek. Úzké oči se vám podaří zakulatit stíny, které nanesete po celé ploše pohyblivých víček.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama