Jak zakrýt pleťové nedostatky??

13. března 2009 v 9:41 | Tynushka

Jak zakrýt pleťové nedostatky

Jak zakrýt pleťové nedostatkyŽeny touží po pleti modelek, které často vídávají například v reklamách na kosmetické přípravky. Ve moderním světě snad nikoho nepřekvapí, že i pleť reprezentantek krásy je mnohdy upravována pomocí počítače. Odborníci jejich vzhled upravují triky, aby za žádnou cenu nebylo poznat, že vzhled modelky není právě dokonalý. Ještě nikdo nevymyslel tak dokonalý make-up, aby zakryl naprosto všechno. Několik účinných triků se ale dočtete v dnešním článku.

Nepřehánějte to s make-upem

Nikdy se nestrhávejte pocitem, že make-up zvládne vše. V některých směrech je sice účinný a žádoucí, ale ani náhodou najednou nezakryje všechny pupínky, rozšířené póry nebo vrásky. Nespoléhejte se ani na silnou vrstvu make-upu. Ta může citlivější pleti naopak uškodit než pomoci. I když máte sebekvalitnější make-up, dejte si záležet na zakrytí "neřádů" světlou a kompaktní vrstvou. Pokud na sebe nanesete silnější vrstvu, váš vzhled to určitě pokazí. V tomto případě opravdu platí, že méně znamená více.

Nazelenalé korektory, opravy, pudr …

Tato rada se týká těch žen, které trápí jizvy, načervenalé flíčky nebo kruhy pod očima. Od tohoto problému vám pomohou speciální korektory, které se vyznačují lehce nazelenalým odstínem. K dostání je pouze ve specializovaných prodejnách nebo lepších drogériích. Ten se na pleti zcela ztratí. Určitě oceníte i to, že neutralizuje na pleti červené zabarvení. Ovšem pozor. I zde platí stejné pravidlo jako o nanášení make-upu. Korektor používejte také ve velmi tenké vrstvě a do pleti ho pouze lehce vklepávejte. Teprve poté, je-li nutno, opatrně naneste make-up.
Pokud byste ráda zakryla větší něčím poznamenané místo, pak použijte speciální kamuflážovou bázi. Toto ošetřování už ale nechte do rukou kosmetičky.

Krycí vrstva pudru

Na kousek papíru si nasypte trochu pudru a vlhkou houbičkou ho opatrně nanášejte na postižená místa. Obrňte se ale velkou dávkou trpělivosti, protože pudr musíte opatrně vklepávat na pleť a navíc i přimačkávat, aniž by došlo k nějakému poškození či nalepení pudru na jiné části obličeje. Pokud vše dobře uděláte, vznikne trvanlivá krycí vrstvička, kterou s okolím sjednotíte líčením. Konečné dokreslování je celkem pracné, proto se často doporučuje používat světlí odstín pudru a vklepávat ho do ztracena.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama