Shaun Baker-životopis

4. března 2009 v 15:25 | Tynushka
Shaun Baker je DJ pocházející ze severu Velké Británie, ale již přes 20 let žije v Německu. Tu samou dobu hraje po celosvětové klubové scéně. Hudbu tvoří společně se svým přítelem a partnerem Sebastianem Wolterem. Tato spolupráce dala tanečnímu světu hity jako "Xplode 2", který se pravidelně umísťoval na prvním místě v každé německé taneční hitparádě.
Další singl "Push" (rovněž taneční a prodejní hit) a "Bakerman" vznikly za spolupráce Laida Backa z . Dánska Nový singl nazvaný "V.I.P." byl vydán v únoru 2007.
Delší životopis
SHAUN BAKER se produkci taneční hudby začal věnovat již v roce 1997, své desky vydává pravidelně u známých tanečních labelů Alphabet City, Sushi Tunes / Ministry of Sound a A45. Jako DJ obletěl SHAUN takřka celý svět od Japonska přes Austrálii, Evropu, až po Jižní Ameriku.
Shaun se narodil v Anglii již před mnoho mnoho roky :o) Vyrůstal v oblasti poblíž Yorku, né New Yourku, ale původního Yorku na severu Anglie. Shaun se nikdy pořádně nezajímal o standardní koníčky typu fotbal, atd., ale o muziku a již od útlého dětsví. Nikdy neměl vyhraněný hudební vkus, takže poslouchal všechno co šlo - rock, ska, pop, dance, hip-hop, r´n ´b, folk, soul,…prostě cokoliv co dokáže hodit do pohodové nálady. " Hudba je v mém životě ta nejdůležitější věc" říká Shaun.
Shaun se naučil skládat a hrát již na základní škole, kde jeho první nástroj bylo čelo. Ale později přešel od tvorby klasické hudby na DJ-ing. Po jeho odchodu z UK v osmdesátých létech se usadil v Německu a začal svouji DJ karieru jako Shaun Baker v malých klubech. Začal si budovat cestu pro hraní na velkých akcích. Netrvalo dlouho a hrál své energické DJsety po celém světě od Ibizy, přes Mallorcu, Taiwan, Thajsko, Japonsko, Corfu, Francii, Anglii, Poslko, Holandsko, Rakousko až po Švýcarsko, atd…..a samozřejmě i po celém Německu. Jeho hudební produkce začala v roce 1997 produkováním komerční dance music. Jeho prvním veleúspěšným počinem byl singl Explode v projektu Jordan & Baker, která vstoupila do Německých hitparád dokonce dvakrát v jednom roce a stále je označována jako "classic trance track" mnoha slavnými DJ´s, což také byl důvod k znovuvydání s remixy od DJ´s Steve Murana a E-Craig.
V roce 2005 se Shaun spojil se Sebastianem Wolkerem na prvím Shaunově samostatném singlu "X-plode2", který úspěšně zbořil všechny německé hitparády, když dosáhnul na prví příčku po dobu tří týdnů a také první příčku v hitparádě Sunshine Live Chart. ( číslo 1 - Dance radio station v Německu Rakousku, Švýcarsku a Viva Club Rotation chart )( nejpopulárnější na Dance TV program v Německu Rakousku Švýcarsku a číslo 1 v Dance chart na Musicload )
Xplode2 zůstalo na této pozici po dobu 8 týdnů a dále vstoupilo do Německé Singl Charts a tam zůstalo po dobu dalších 9 týdnů v top 100. Nasledující singl Push Deep po dosáhnutí nejvyšších příček Německé singl charts se stal taktéž velkým hitem.
Samozřejmě že sága pokračuje a mnoho dalších skladeb bylo převelice úspěšných. Připomeňme si megahit Bakerman, nebo shash hit V.I.P., který právě v tuto dobu ovládá hitparády celého světa. Shaun na sebe může být pyšný nejen kvůli svým energickým DJ-setům, ale i po stránce své show, jako DJ hraje rád na velkých ale i malých , komerčních ale i nekomečních akcích a velice rád popisuje svůj styl jako "universální muziku" - tedy ne pouze s vyhraněným hudebním vkusem. To co při svých DJ-setech preferuje je, poskládat skvělou Djshow z různých tanečních stylů - Trance, dance, house, electro, techno,….. Každý kdo viděl Shauna " v práci" ví, že nelze zapomenout na jeho jedinečné umění s gramofony a na jeho extrovertní osobnost…..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama